Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach rozpoczęła realizację projektu pod nazwą „Usługi doradcze w zakresie kształcenia formalnego i pozaformalnego osób dorosłych z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego” w ramach Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie śląskim.

Projekt skierowany jest do 350 osób dorosłych (w wieku 18-64), które zamieszkują, pracują lub uczą się na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego i które z własnej inicjatywy są zainteresowane uzyskaniem pomocy w zakresie diagnozy potrzeb oraz wyboru odpowiedniej oferty edukacyjno-szkoleniowej – bez względu na posiadane wykształcenie czy status na rynku pracy. W projekcie mogą więc uczestniczyć zarówno uczniowie, osoby pracujące, bezrobotne lub pozostające bez zatrudnienia.

Projekt przewiduje przeprowadzenie kompleksowej analizy problemowej na terenie powiatu, opracowanie bazy danych ofert edukacyjno-szkoleniowych (zarówno z terenu woj. śląskiego jak i całego kraju, a w dalszej kolejności również z dalszych państw Unii Europejskiej), obejmująca jak najszerszą ofertę edukacyjną.

Następnie świadczone będą usługi doradcze, zarówno indywidualne jak i grupowe, obejmujące spotkania z tzw. brokerem zawodowym, specjalistą od rynku pracy i zatrudnienia, który w oparciu o specjalistyczne metody będzie w stanie pomóc uczestnikom w wyborze najbardziej odpowiedniej dla nich ścieżki edukacyjnej, jak również będzie monitorował dalsze postępy i pomagał w pozyskaniu kwalifikacji zawodowych.

W ramach projektu odbędą się też dwie edycje Targów Edukacji (przewidywany termin: maj/czerwiec 2014 i maj/czerwiec 2015), w trakcie których prezentowana będzie oferta edukacyjna śląskich uczelni, wydrukowany zostanie również biuletyn informacyjny z aktualną ofertą edukacyjno-szkoleniową.

Projekt realizowany jest od 31 grudnia 2013 do k. czerwca 2015 r.

Nabór do projektu rozpocznie się w kwietniu 2014 r. i będzie prowadzony w trybie ciągłym.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny – projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowych informacji udziela beneficjent projektu: Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach, 43-100 Tychy ul. Grota Roweckiego 42 p 331, tel. 32 327 72 77.

doradztwo 1 doradztwo 2