Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na prezentację encykliki papieża Franciszka I Laudato Si’, poświęconej trosce o wspólny dom, jakim jest planeta Ziemia. Encyklikę przedstawi ojciec dr. Stanisław Jaromi, szef Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu REFA.

Podczas spotkania ojciec Jaromi omówi główne wątki zawarte w encyklice, przedstawi pogląd Franciszka na temat ochrony środowiska oraz rozwiązania, które proponuje, a które w przyszłości będą sprzyjać poprawie stanu ziemi i życia na niej. Oprócz tego, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, dlaczego encyklika w Polsce nie trafiła na podatny grunt i czy rzeczywiście jest wymierzona w Polskę?

Laudato Si’ dla wszystkich może stać się dokumentem zmuszającym do poważnej refleksji na temat kondycji naszej planety oraz świadomości roli człowieka na Ziemi.

Spotkanie odbędzie się dnia 1 lipca 2015 r. (środa) w Ośrodku Christoforos przy ul. Tischnera 52 w Tychach o godzinie 19. Będzie również możliwość zakupienia encykliki w wersji polskiej. Prosimy o potwierdzenia przybycia.