W dniach 15-16 października 2015r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte w Funduszu Górnośląskim S.A. W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną między innymi warsztaty dla przedsiębiorców „Skuteczne planowanie biznesu – rozwiń potencjał innowacyjny i sprawdź się z pomysłem na własną firmę”. Warsztaty odbędą się w dwóch edycjach – o godzinie 10:00 i 14:00. Poprowadzą je pracownicy naukowi Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie.

Program spotkania obejmuje następujące tematy:

  1. Interaktywna rozgrzewka intelektualna – ćwiczenia integracyjne rozwijające myślenie innowacyjne.
  2. Otwieranie umysłów wg Howarda Gardnera oraz autodiagnoza potencjału biznesowego.
  3. Dekalog młodego przedsiębiorcy.
  4. Kreowanie pomysłów biznesowych – od metody przypadkowych słów Edwarda de Bono do prawdziwych innowacyjnych pomysłów biznesowych.
  5. Przygotowanie i ocena unijnych wniosków biznesowych (standardy oceny, weryfikacja biznesplanów w praktyce).
  6. Skuteczny biznes plan w praktyce – wnioski z pracy w Komisjach Oceny Wniosków.
  7. Źródła finansowania pomysłów biznesowych.

Warsztaty to doskonała okazja do otwartej dyskusji na istotne tematy dotyczące zakładania i rozwoju małych przedsiębiorstw, a także do spotkania młodych przedsiębiorców z osobami, które są w praktyce zaangażowane we wspieranie rozwoju biznesu w naszym regionie. Zapraszamy wszystkie osoby, które prowadzą własny biznes i chcą go rozwijać lub też dopiero zamierzają założyć własną firmę.

Zgłoszenia na warsztaty prosimy kierować na adres e-mail: pawelc@fundusz-silesia.pl

W piątek 16 października zapraszamy na bezpłatne porady prawne dotyczące rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej. Porady będą udzielane w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 14.00 – 16.00.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w naszej siedzibie przy ul. Sokolskiej 8 w Katowicach. Do zobaczenia!