W piątek 31 stycznia w tyskiej Mediatece odbyła się XIX Gala Noworocznego Spotkania Przedsiębiorców, organizowana przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach, wspólnie z Prezydentem Miasta Tychy. Noworoczne Spotkanie to coroczne spotkanie tyskich przedsiębiorców. To czas podsumować, ale też prezentacji planów i zamierzeń na kolejny rok. Jest to też okazja do uhonorowania statuetką Integratora Roku osób lub instytucji, które wniosły szczególny wkład w integrację lokalnego środowiska wokół spraw istotnych dla społeczności lokalnej.

W tym roku nagrodę główną Integratora Roku otrzymali: pani Urszula Paździorek-Pawlik oraz Zespół Szkół Muzycznych w Tychach:

Pani Urszula Paździorek-Pawlik od 46 lat związana z Tychami. Przeszła wszystkie stopnie kariery zawodowej w Szpitalu Miejskim w Tychach, od asystenta do zastępcy ordynatora. Jest pomysłodawczynią i współzałożycielką domowego Hospicjum im. Św. Kaliksta I w Tychach, które od 1993 roku do chwili obecnej opiekuje się osobami ciężko chorymi na raka. Ponad 9 lat służyła chorym w opiece domowej. Utworzyła też pierwszą w Tychach Niepubliczną Poradnię Paliatywno-Hospicyjną. Jako społecznik od 1990 roku związana jest z samorządem tyskim – najpierw jako doradca w komisji zdrowia, a od 2002 roku jako radna. W ramach tej komisji miała udział w ważnych decyzjach dotyczących zdrowia mieszkańców m.in. przez tworzenie uchwał o zdrowej żywności w sklepikach szkolnych, szczepieniach HPV, preferencji dzieci zaszczepionych przy rekrutacji do przedszkoli, walkę z dostępem do dopalaczy.

Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach obejmuje dwie jednostki: Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia oraz Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia. W listopadzie bieżącego roku Zespół obchodzić będzie jubileusz 50-lecia swojego istnienia. To już od 1970 roku znakomici pedagodzy rozwijają tu talenty artystyczne, kształcąc kolejne pokolenia młodych muzyków, integrują społeczność lokalną wokół wartości związanych z muzyką, kulturą i sztuką, promując je zarówno wśród mieszkańców jak i na zewnątrz miasta. Zespół Szkół Muzycznych poza sferą edukacyjną jest również ważną placówką integrującą środowisko lokalne. Około 2000 dzieci z tyskich szkół i przedszkoli uczestniczy każdego roku szkolnego w sali koncertowej szkoły muzycznej w organizowanych przez uczniów i pedagogów cyklach audycji muzycznych podczas których słuchacze mają możliwość zetknięcia się z żywą muzyką, zapoznania się z instrumentami muzycznymi oraz przeżycia pierwszych doświadczeń koncertu „klasycznego”. Zespół Szkół Muzycznych to wielu wybitnych absolwentów promujących miasto Tychy. Można tu  wymienić m.in. kompozytorów Henryka Jana Botora, Piotra Pudełko, pianistów Grzegorza Niemczuka i Mateusza Krzyżowskiego, organistę Michała Botora, skrzypaczki Martę Lelek, Olivię Bujnowicz, Angelikę Malerczyk, Hannę Steczek oraz wielu innych.

Galeria:

Partner Gali:

• Firma Inter-Car Mercedes-Benz – salony Mercedesa w Rudzie Śląskiej i Świerklanach k. Rybnika

Sponsorzy Gali:

• Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu
  • Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
  • MASTER Odpady i Energia Sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe PALIAN Sp. z o.o.
  • Bioagra-Oil S.A.
  • Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach Sp z o.o.
  • Grupa E Sp. z o.o.
  • Sertop Sp. z o.o.
  • Invenio QD Sp. z o.o.
  • TechCar Kompleks Motoryzacyjny w Tychach
  • Nadwiślańska Agencja Turystyczna SA
  • AMIGO Group Ubezpieczenia Marek Kostarz

Za pomoc w organizacji Gali dziękujemy firmom:

• Kompania Piwowarska S.A.
  • Ekoland Sp. z o.o.
  • Joker Club Roman Szyja
  • Elmax Żywicki Sp. z o.o.
  • HASO Sp. z o.o. S.K.
  • Invenio QD Sp. z o.o.
  • Agencja Ochrony Mienia i Usług Detektywistycznych ALAN.

Patronat honorowy nad Galą objął:

• Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski
  • Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba