haso

„HASO” S.C. J. Macioszek & A. Paszek

ul. Towarowa 20

43-100 Tychy

tel. 32 323 38 00/ Fax 32 323 38 31

PON-PT: 8.00 – 16.00

www.haso.pl

Firma HASO powstała w 1990 roku. Od początku istnienia zajmuje się zagadnieniami automatyki przemysłowej oraz bezpieczeństwem pracy w kopalniach w zakresie zagrożeń metanowych i pożarowych. Zakresem działania obejmuje te dziedziny, w których zastosowanie układów automatyki i elektroniki zapewnia wzrost wydajności pracy maszyn i urządzeń, obniża koszty eksploatacji oraz poprawia bezpieczeństwo pracy.

Swoją działalność firma rozpoczęła od opracowania i wdrożenia systemu SWmP-3 wspomagającego pracę dyspozytorów metanometrii w podziemnych zakładach górniczych. System ten umożliwia analizę zagrożenia metanowego i pożarowego zwiększając bezpieczeństwo pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Jest on zainstalowany prawie na wszystkich polskich kopalniach, w których są zagrożenia metanowe.

Firma HASO jest producentem systemów bezpieczeństwa i urządzeń budowy przeciwwybuchowej z nimi współpracujących. Systemy te posiadają dopuszczenia Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, a urządzenia takie jak: centrale telemetryczne, czujniki do pomiarów parametrów atmosfery, centralki analogowe i dwustanowe posiadają certyfikaty badania typu (ATEX).
Przez 24 lata działalności, firma wypracowała wysoką pozycję na rynku, a nasza marka kojarzy się z profesjonalizmem i wysoką jakością oferowanych produktów i usług, o czym świadczy ponad 80 działających systemów telemetrycznych zabudowanych w kopalniach w kraju oraz za granicą.

W 2011 roku nawiązaliśmy współpracę z Australijską firmą Mine Site Technology przez co możemy zaproponować naszym kontrahentom jeden z najnowocześniejszych iskrobezpiecznych systemów lokalizacji, telefonii VoIP i transmisji, przeznaczony do pracy w podziemiach kopalń.

Odpowiadając na potrzeby rynku firma HASO nieustannie prowadzi prace nad uruchomieniem produkcji nowych urządzeń przy zastosowaniu najnowszej wiedzy technicznej. Ciągłe doskonalenie i podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz wdrożony system zarządzania jakością zapewniają konkurencyjną pozycję firmy na rynku.