Nowe inwestycje na terenie Miasta Tychy i związane z tym faktem zapotrzebowanie na pracowników staje się dla przedsiębiorców w chwili obecnej prawdziwym wyzwaniem. Zaspokojenie wszystkich potrzeb kadrowych przedsiębiorców jest coraz bardziej problematyczne wraz z malejącą stopą bezrobocia i rosnącymi potrzebami firm.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców Powiatowy Urząd Pracy w Tychach, Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Podstrefa Tyska zorganizowały w dniu 26 września 2018 roku na Stadionie Miejskim w Tychach II Giełdę Pracodawców. Spotkali się na niej przedstawiciele lokalnych i regionalnych firm z potencjalnymi pracownikami i uczniami kończącymi edukację zawodową.

W dużej sali konferencyjnej stadionu obecne były firmy m.in. z branży samochodowej (m.in. Invenio QD, BOS Automotive, Denso, Lear, Nexteer, Kwangjin), spożywczej (Maspex, Hilton Foods, Daro), handlowej (Maximum, Stokrotka), specjalistycznej i produkcyjnej (Boryszew Maflow, Carboautomatyka, Exact Systems, Hager, Macro Molds, Nitroerg, NP Polska, Press Glass, Seifert, Stora Enso, Top Thimm) i budowlanej (Concret, Elmax), a ponadto prezentowały się spółki miejskie (PKM, Master), Spółdzielnia Mieszkaniowa „Oskard” oraz Komenda Miejska Policji w Tychach.

Giełda kierowana była nie tylko do osób bezrobotnych, ale też do uczniów szkół zawodowych, techników oraz liceów z terenu województwa śląskiego i województw ościennych, którzy kończą edukację. Zaproszono również potencjalnych pracowników nie tylko z Tychów, ale również z Oświęcimia, Mikołowa, Pszczyny, Bielska-Białej, Mysłowic, Katowic. Liczny udział w Giełdzie wzięli absolwenci i uczniowie ostatnich klas szkół wyższych, średnich i zawodowych.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tychy, pan Andrzej Dziuba.

Galeria zdjęć z wydarzenia: