W dniu 25 kwietnia 2016 r. na Stadionie Miejskim w Tychach odbyło się kolejne w tym roku spotkanie przedsiębiorców w ramach Komitetu Budowlanego. Funkcjonujący od kilkunastu lat przy Izbie komitet grupuje największe tyskie firmy budowlane, spółdzielnie mieszkaniowe, architektów, inżynierów, przedstawicieli izb gospodarczych i instytucji otoczenia biznesu.

Na początku spotkania Zastępca Prezydenta Miasta Tychy pan Miłosz Stec omówił najbliższe działania miasta w kwestiach inwestycyjnych. Głównym tematem Komitetu była prezentacja firmy GRC Technologie. Dyrektor spółki, pan Artur Palkiewicz, zaprezentował aktualną ofertę produktową oraz wykorzystywane w procesie produkcyjnym technologie. GRC to spółka od wielu lat związana z Tychami, działająca w obszarze chemii budowlanej. Posiada w pełni zautomatyzowane linie technologiczne. Zajmuje się produkcją m.in. betonu architektonicznego, okładzin elewacyjnych, balkonów samonośnych. Z produkowanych materiałów możliwe jest postawienie domu jednorodzinnego w ciągu tygodnia.

W dalszej części spotkania prezes Tyskiego Sportu SA pan Grzegorz Bednarski przedstawił plany i zamierzenia spółki na najbliższy okres. Zebrani mieli również okazję podziwiać sam obiekt Stadionu Miejskiego w Tychach, zarówno w części konferencyjnej jak i sportowej. Prezes Izby pan Zbigniew Gieleciak podziękował zebranym za liczne przybycie. Przedstawił również harmonogram najbliższych spotkań i imprez izbowych. W posiedzeniu Komitetu uczestniczyło ponad 60 osób.