12 maja 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Budowlanego, tym razem w tyskiej Mediatece XXI Wieku. W ramach spotkania przedstawiona została rewitalizacja części obiektu po Zespole Szkół Municypalnych w Tychach, omówiono również aktualne inwestycje w mieście Tychy.

Nowoczesna biblioteka, wyposażona w wysokiej klasy sprzęt komputerowy z bezprzewodowym internetem i stanowiskami do słuchania muzyki, a także interaktywne centrum edukacji, tak w przyszłości będzie wyglądać zachodnie skrzydło Zespołu Szkół Municypalnych.

Na parterze budynku znajdzie się hol główny z wejściem i salą widowiskowo-kinową w kształcie elipsy w centralnej części holu. Wokół holu rozmieszczone zostaną poszczególne działy należące do Biblioteki, wejście do Wypożyczalni Głównej, cafe bar ze strefą internetową, przejściem do działu dziecięcego. W części bibliotecznej znajdzie się wypożyczalnia główna, czytelnia prawna i naukowa oraz oddział biblioteki dla dzieci. Od strony południowej budynku przewidziano też plac zabaw dla dzieci z bezpośrednim wyjściem z Oddziału Dziecięcego. Powstaną szatnie i zaplecze sanitarne. W piwnicach znajdą się m.in. pomieszczenia techniczne. Budynek przyległy od strony północnej będzie pełnił funkcję hotelową. Ponadto powstaną miejsca parkingowe przed budynkiem, chodniki dla pieszych, droga przeciwpożarowa, nowe oświetlenie. „Mediateka XXI wieku” to kolejna inwestycja współfinansowana w ramach Inicjatywy JESSICA.