nitroerg

NITROERG S.A.

pl. Alfreda Nobla 1

43-150 Bieruń

tel. 32 46 61 900, 32 46 61 000

tel. 32 46 61 357

PON-PT: 7.00 – 15.00

www.nitroerg.pl

NITROERG S.A. spółka z Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. jest czołowym producentem materiałów wybuchowych i systemów inicjowania w Polsce.

Produkcja NITROERG S.A. jest zlokalizowana w dwóch nowoczesnych zakładach w Bieruniu i Krupskim Młynie, w górniczym sercu Polski –na Śląsku.

Tradycja firmy sięga roku 1871, kiedy to w Bieruniu utworzono Śląską Fabrykę Materiałów Wybuchowych, a więc niespełna 4 lata po wynalezienia dynamitu przez Alfreda Nobla. Zakład w Krupskim Młynie powstał już trzy lata później. Od tego czasu fabryki nieprzerwanie produkują materiały wybuchowe stopniowo unowocześniając i rozszerzającą swoją ofertę.

W 2006 roku oba zakłady połączyły się tworząc NITROERG S.A., a w 2011 roku akcje firmy zakupiła globalna spółka KGHM Polska Miedź S.A. – światowy lider w produkcji miedzi i srebra, z ponad 50 – letnim doświadczeniem. NITROERG S.A. oferuje bogatą gamę materiałów wybuchowych i systemów inicjowania; szeroki asortyment produktów przeznaczonych do stosowania w różnych rodzajach górnictwa w tym również w warunkach zagrożenia wybuchem metanu i pyłu węglowego.

W ofercie produktowej NITROERG znajdują się wszystkie podstawowe materiały wybuchowe stosowane w szeroko pojętej technice strzałowej, tj. dynamity, materiały wybuchowe emulsyjne, materiały wybuchowe amonowo-saletrzane. Drugą grupą produktów NITROERG S.A. są systemy inicjowania w tym zapalniki elektryczne, nieelektryczny system inicjowania, jak i szeroka gama lontów detonujących.

W ramach oferowanej usługi eksperci NITROERG S.A. pomagają wybrać optymalny rodzaj materiału wybuchowego, a także proponują najbardziej wydajne sposoby wykorzystania wybranych materiałów wybuchowych i systemów inicjowania. Dodatkowo własna, wydajna flota transportowa NITROERG S.A. gwarantuje niezawodność dostaw oraz natychmiastową reakcję na potrzeby klienta.

Odrębnym produktem firmy jest dodatek do paliw NITROCET 50 (2-EHN) – szeroko stosowany jako dodatek podwyższający liczbę cetanową olejów napędowych używanych w silnikach Diesla. Przeznaczony dla rafinerii paliwowych NITROCET 50 wpływa korzystnie na moc silnika, emisję hałasu a przede wszystkim emisję toksycznych składników spalin.