Zakończone w niedzielę 16 Tyskie Targi Budownictwa, pod patronatem OIPH w Tychach, aktualnie są jednymi  z największych targów budownictwa w aglomeracji śląskiej. Oferta skierowana była zarówno dla osób budujących, jak i wszystkich planujących remont bądź modernizację swojego lokum. W wydarzeniu wzięło udział prawie 90 firm ze Śląska, prezentowały swoje usługi również firmy o zasięgu globalnym, ale działające w Tychach lub sąsiednich powiatach poprzez swoich przedstawicieli regionalnych.

Zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim innowacyjne materiały i urządzenia, dzięki którym można wybudować ciepły dom, a jednocześnie obniżyć koszty jego użytkowania. W związku z wprowadzaniem w Tychach programu dofinansowania nowoczesnych urządzeń grzewczych w celu ograniczenia niskiej emisji- pełne zwiedzających były stoiska firm z urządzeniami i instalacjami grzewczymi. Wszyscy zainteresowani mogli poznać najnowsze rozwiązania techniczne, a także  uzyskać porady profesjonalistów i praktyków. Uwagę gości przyciągał Salon Nowoczesnych Wnętrz – czyli ekspozycje targowe z nowoczesną aranżacją i wyposażeniem.

Firmy biorące udział w Konkursie Targowym zostały nagrodzone Złotymi Filarami Budownictwa, Nagrodą Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Nagrodą Śląskiej Izby Budownictwa. Na miejscu można było zasięgnąć informacji, podpytać ekspertów, porównać i wybrać dla siebie najlepsze z możliwych rozwiązań lub po prostu zorientować się w nowościach i znaleźć inspirację do koniecznych w naszym otoczeniu zmian.

Dziękujemy wszystkim zwiedzającym i wystawcom za udział w Targach.