W dniach 14-15 listopada w hotelu Rezydencja w Piekarach Śląskich odbyło się prestiżowa konferencja jakościowa „QUALITY FORUM 2018”. Spotkali się tutaj menedżerowie ds. jakości z kilkunastu firm produkcyjnych głównie z branży motoryzacyjnej, ale również innych: m.in. TOYOTA, OPEL, WABCO, WHIRLPOOL, HUF, EATON. Patronami przedsięwzięcia obok innych organizacji były też Okręgowa Izba Handlowo-Przemysłowa w Tychach oraz Grupa invenio – znany lider usług jakościowych i HR na rynku europejskim, mający swoją siedzibę na Górnym Śląsku.

Przez dwa dni uczestnicy konferencji w duchu „Quality Thinking” wymieniali się swoimi doświadczeniami, nawiązywali nowe kontakty biznesowe i rozmawiali o potencjałach na przyszłość. Ziemia górnośląska to szczególnie ważny region na gospodarczej mapie Polski gdzie branża motoryzacyjna ma duże znaczenie z uwagi na wieloletnie tradycje i siedzibę wielu firm. Dlatego warto było spotkać się w Piekarach Śląskich gdzie jakość była tematem przewodnim tego wydarzenia.

Wymiana najlepszych doświadczeń i propagowanie dobrych praktyk to główny cel tego eventu gdzie fachowcy z różnych przedsiębiorstw i branż mogą się spotkać w celu rozwijania innowacyjnych idei i współpracy w obszarze kontroli jakości w przyszłości. Okręgowa Izba Handlowo-Przemysłowa w Tychach, działająca na rzecz rozwoju regionu, wspiera i będzie w przyszłości promować tego typu wydarzenia, gdyż stanowią one dużą wartość dodaną dla społeczności lokalnej.