Informacje o wydarzeniu Si Silesia III – forum biznesu i festiwal kultury

Zapraszamy na trzecią edycję wydarzenia Si Silesia.

Si Silesia III to międzynarodowe forum biznesu i festiwal kultury, które odbędzie się w dniach 1-7 lipca 2016 roku w Hotelu Tychy Prime. To już trzecia edycja imprezy, organizowanej we współpracy Hotelu Tychy Prime, Centrum Integracji Międzynarodowej, Tyskiego Sportu S.A. oraz Camera Italo Polacca.

W tym roku wydarzenie będzie składać się z wernisażu sztuki frankofońskiej, trzech kursów dla mieszkańców miasta (kulinarnego, językowego i sommelierskiego), koncertu dwujęzycznego, forum i targów biznesu.

Tegoroczną edycję projektu rozpocznie wernisaż sztuki francuskiej. W tej edycji wystawa skoncentruje się wokół prac jednej osoby, Pani Reginy Lipeckiej. Artystka zajmuje się twórczością artystyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku, linorytu, sgraffito, projektowania witraży i poezji, a jej prace często nawiązują do sztuki śródziemnomorskiej i frankofońskiej.

Tak jak w zeszłym roku, w ramach Si Silesia odbędą się bezpłatne kursy dla mieszkańców miasta. W ich trakcie będzie można opanować podstawy porozumiewania się w języku francuskim, poznać charakterystykę kuchni włoskiej i francuskiej na podstawie potraw przygotowywanych pod okiem Szefa Kuchni Restauracji La Cantina oraz stać się początkującym sommelierem. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w kursach. Zapisów można dokonać do 25 czerwca, pisząc na adres e-mail fundacja.cim@gmail.com.

Podczas kończącego wydarzenie forum głos zabiorą między innymi eksperci: Konsul Honorowa Francji, Jej Ekscelencja Anna Krasuska-Terrillon, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach Pani Katarzyna Ptak, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Piotr Wojaczek oraz reprezentanci Domu Polski Południowej w Brukseli oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Wśród wystawców na targach biznesu znajdą się znane marki z Polski i zagranicy. Wieczór zwieńczy uroczysta kolacja wraz z koncertem francusko-włoskim w wykonaniu młodej wokalistki, Doroty Zygadło.

Udział w forum i targach to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów ze światem biznesu, spotkania się z lokalnym samorządem i dowiedz się jak współpracować ze partnerem zagranicznym. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia zawierające dane firmy, liczbę uczestników i kontakt, należy wysłać na adres fundacja.cim@gmail.com.

Si Silesia III jest współorganizowane przez Hotel Tychy Prime, Tyski Sport S.A., Camera Italo Polacca i Centrum Integracji Międzynarodowej, a partnerują im w tym: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., API Torino, Powiatowy Urząd Pracy w Tychach, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach, Stowarzyszenie Allaince-Francaise w Katowicach, Societa Dante Alighieri, Dom Miasta Saint-Etienne w Katowicach, a także Bank Zachodni WBK, Barilla, Look & Cook restauracja La Cantina. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Konsula Honorowego Francji w Katowicach oraz patronatem Domu Polski Południowej w Brukseli.

Trzecia edycja Si Silesia jest realizowana w ramach zadań publicznych województwa śląskiego i miasta Tychy oraz jest przez te jednostki administracyjne współfinansowana.

Relacje z poprzednich edycji można znaleźć na stronie forintegration.com.