W miniony czwartek, 26 marca, w Restauracji „U Przewoźnika” odbyło się kolejne spotkanie Klubu Młodego Przedsiębiorcy, działającego przy Okręgowej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Tychach. Na spotkanie zaproszeni zostali mikroprzedsiębiorcy z terenu Tychów, Pszczyny, Mikołowa i okolic. Wśród nich byli zarówno członkowie OIPH, jak również osoby niezrzeszone, które swój własny biznes realizują dzięki środkom unijnym dystrybuowanym przez Izbę w latach 2007 – 2015.

Celem spotkania były m.in. nawiązanie kontaktów biznesowych oraz zapoznanie się z ofertą alternatywnego finansowania małego i średniego biznesu, w tym także leasingu. Każdy z uczestników w swoim wystąpieniu dostał możliwość zaprezentowania własnej firmy. W spotkaniu uczestniczyli Przedstawiciele WZ WBK oraz Członkowie Zarządu Izby Prezes Zbigniew Gieleciak oraz Marek Kostarz, który był organizatorem spotkania, a w Zarządzie odpowiada „za sukces młodej przedsiębiorczości”.

Oczekiwanym przez Uczestników ostatnim elementem biznesowego spotkania było rozegranie 1 Turnieju Kręglarskiego Klubu Młodego Przedsiębiorcy o Puchar BZ WBK. Zdobywcą I Pucharu został Mateusz Pycia (Informatyka i Bezpieczeństwo), drugie miejsce – różnicą zaledwie kilku punktów, zajęła Joanna Kocur, prowadząca pracownię biżuterii industrialnej „Djenka”.

Kolejne spotkanie, również w kręgielni, zaplanowano na drugą połowę maja br.