W stylizowanej Gospodzie pod Kogutem przy ulicy Mikołowskiej 66 w Tychach odbyło się spotkanie kilkudziesięciu przedsiębiorców. Restauracja to nowy lokal właściciela firmy JOKER Romana Szyi, uhonorowanego podczas ostatniego konkursu Tyskiego Lidera Przedsiębiorczości w kategorii Usługa za sztukę restauratorską.

Zgromadzonych licznie gości m.in. prezydenta Andrzeja Dziubę oraz wiceprezydenta Mieczysława Podmokłego serdecznie przywitał prezes OIPH Zbigniew Gielciak. Przedstawił również najbliższe plany Izby dotyczące współpracy z zagranicznymi przedsiębiorstwami z Armenii i Chorwacji. Pomysł misji gospodarczych do Chorwacji narodził się podczas Dni Chorwacji obchodzonych w kwietniu w Tychach.

Ofertę Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, laureata nagrody głównej w kategorii Produkt za kompleksowy program szkoleniowy dla małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawił wiceprezes zarządu Janusz Dubiel, zapoznając gości z 85-letnią tradycją ZDZ oraz możliwościami przedsiębiorstwa.

Działania w zakresie ochrony mienia i bezpieczeństwa Agencji Ochrony Mienia i Usług Detektywistycznych ALAN, która otrzymała nagrodę główną dla firmy w kategorii Usługa, przybliżył pan Ireneusz Lenartowicz. Oferta Agencji ALAN to nie tylko monitoring, ochrona fizyczna czy konwojowane. Coraz popularniejsze bowiem stają się badania antypodsłuchowe związane z bezpieczeństwem informacji w firmie oraz usługi detektywistyczne.

Gościem specjalnym Tyskiego Klubu Biznesu był zdobywca ośmiotysięcznika Gasherbrum I Adam Bielecki, który opowiedział o zimowym wejściu na szczyt w Karakorum w Pakistanie. Wejście odbyło się tzw. drogą japońską od strony północno-zachodniej. Adam Bielecki wraz z Januszem Gołębiem dokonali wejścia bez użycia aparatury tlenowej. Wyprawa założyła bazę 21 stycznia 2012 roku, szczyt został zdobyty 49. dnia od rozpoczęcia akcji górskiej. Kierownikiem wyprawy był Artur Hajzer,             a  kierownikiem bazy alpinistka Agnieszka Bielecka. Ponadto wyprawa korzystała z pomocy dwóch wspinaczy pakistańskich.

Zdobycie szczytu to ogromne logistyczne przedsięwzięcie, w którym uczestniczy wiele osób. To nie tylko wspinaczka, ale również dokładne planowanie i wytrwałe oczekiwanie w bazie na odpowiednią pogodę. To nie tylko wytrzymałość fizyczna, ale przede wszystkim odporność psychiczna.

Adam Bielecki barwnie opowiadał o samej wyprawie, a także wyczerpująco odpowiadał na liczne pytania gości. W czasie rozmowy poruszono również kwestie obustronnych korzyści wynikających ze sponsorowania takiej wyprawy lub wybranego wspinacza.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu.