W dniu 21 września br. członkowie i sympatycy OIPH w Tychach mieli okazję zwiedzić nowy obiekt na kulturalnej mapie Tychów – Galerię StrefArt przy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tychach.

Na początku spotkania zastępca prezydenta ds. gospodarki przestrzennej Igor Śmietański przedstawił założenia programu wsparcia indywidualnego budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego w Tychach, którego głównym celem jest pobudzenie rynku mieszkaniowego w naszym mieście.W chwili obecnej programem objęto 23 działki budowlane, w stosunku do których zainteresowane osoby mogły składać wnioski o wzięcie udział w licytacji. Osoba, która wygra licytację otrzyma na 99 lat prawo użytkowania wieczystego do danej działki. Uzyskuje w tym momencie tytuł prawny do nieruchomości, pozwalający np. starać się o kredyt na budowę domu. Po 5 latach spłat nabywcy będą mogli zawnioskować o 75-procentową bonifikatę na kwotę pozostałą do spłaty.

Po wystąpieniu zastępcy prezydenta członkowie Komitetu mieli okazję zapoznać się z nowo otwartą Galerią. Jej otwarcie w maju tego roku zapoczątkowało obchody 20-lecia istnienia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej –  Podstrefy Tyskiej. Wnętrza dwupoziomowej galerii są przestronne i nowoczesne, i nie bez powodu. Galeria powstała bowiem w byłej hali napraw samochodów ciężarowych i autobusów.W trakcie komitetu prezentowana była wystawa prac pani Agaty Norek pn. „Tarcze obronne”.

W pomieszczeniach StrefArt usytuowana jest również nowoczesna Strefa Fitness, prowadzona przez panią Lucynę Sędłak-Woźniak oraz Zbigniewa Kasprzyka.