Szanowni Państwo,

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa – wsparcie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, które odbędzie się w dniu  27 maja br. (środa) o godz. 11:00 w formie webinarium. Spotkanie poprowadzi pani Lucyna Sitko, kierownik działu obsługi klienta z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Inspektorat w Tychach. Webinarium kierowane jest przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy odczuwają negatywne skutki aktualnej sytuacji epidemiologicznej i szukają instrumentów finansowych m.in. w zakresie świadczeń postojowych oraz zwolnień z opłacania składek.

Tematyka spotkania obejmuje:

– zwolnienie ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.,

– świadczenie postojowe dla osób, które wykonują umowy cywilnoprawne,

– świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą,

– ulgi w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej – odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek,

– odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę dla należności za okres od stycznia 2020 r.

Spotkanie odbędzie za pomocą platformy online GoToMeeting.

Link uprawniający do wzięcia udziału w spotkaniu – za pośrednictwem komputera, tabletu lub telefonu: https://global.gotomeeting.com/join/526029229

Serdecznie prosimy o e-mailowe potwierdzenie udziału w seminarium. W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt telefoniczny przed spotkaniem. Przewidywany czas spotkania to ok. 1 godzina.

PS Po webinarium, w czwartek 28 maja br. od godziny 9.00 do 11.00 pracownicy ZUS Tychy, pani Mirosława Piekorz oraz Mariusz Kaczmarek, będą pełnić dyżur telefoniczny w siedzibie Izby pod nr telefonów: 32 327 72 77, 32 327 73 77.