23 kwietnia 2013 r. w największym na Śląsku i jednym z najnowocześniejszych w Polsce ośrodków Data Center (tzw. Centrum danych) należącym do 3S odbyło się kolejne „Śniadanie Izbowe”. Uczestnicy mogli poznać zasięg sieci światłowodowej 3S o długości 1600 km oraz zobaczyć od kuchni jak funkcjonuje profesjonalny ośrodek Data Center.

Zgromadzonych przy porannej kawie  gości przywitał Prezes Zarządu Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach Zbigniew Gieleciak. Mówił on o potrzebie stosowania nowoczesnych rozwiązań technicznych i korzyściach płynących z użytkowania linii światłowodowych, które stanowią udogodnienie dla firm, w których działanie wpisują się bazy klientów.

Na spotkaniu obecny był również Prezes Grupy 3S Zbigniew Szkaradnik, który opowiadał o historii firmy oraz planach na przyszłość.

Marcin Młodożeniec z firmy 3S dokonał prezentacji palety usług świadczonych przez firmę w oparciu o własną infrastrukturę światłowodową i własne centrum danych. Opowiadał m.in. o zasięgu sieci światłowodowych, przepustowości sieci oraz możliwościach jakie dają włókna światłowodowe. Jednocześnie omówił korzyści wynikające z przeniesienia systemów IT z firmy do zewnętrznego ośrodka typu Data Center.