W dniu 22 lutego br. w siedzibie firmy SKAŁA TYCHY Sp. z o.o. Sp. k. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Komitetu Budowlanego. Spotkanie miało charakter jubileuszowy, wpisujący się w obchody XX lecia działalności Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach.

Jednym z głównym tematów Komitetu były kwestie dotyczące niskiej emisji i jej ograniczania zarówno w budownictwie, jak i w życiu lokalnym. W ramach spotkania zaprezentowano m.in. nowoczesne zewnętrzne techniki dociepleniowe obiektów budowlanych, wpływające na ograniczenie emisyjności CO2. Grzegorz Grylewicz, członek zarządu spółki Skała, przedstawił techniki dociepleń na przykładzie naprawy elewacji w budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej w Kędzierzynie Koźlu, gdzie udało się dokonać renowacji kilkutonowej elewacji bez potrzeby całościowej wymiany warstwy dociepleniowej. Z kolei pan Jerzy Łobaza z firmy Eljot omówił możliwości oszczędności energetycznych przy ogrzewaniu budynków mieszkalnych oraz przemysłowych matami kapilarnymi w połączeniu z pompami ciepła.

Na spotkaniu zaprezentowano też aktualne informacje dotyczące możliwości dofinansowania szkoleń i studiów pracowników firm ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Temat ten omówiła dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach pani Katarzyna Ptak, prezentując zebranym aktualne priorytety oraz warunki naboru wniosków o dofinansowanie.